לא תמיד צריך סיבה עבור אירוח ביתי, אך לעיתים אירוח בבית מתקיים משלל סיבות שונות, כמו חנוכת בית, מסיבת אירוסין, חגיגת יום הולדת, ארוחת ערב משותפת, בילוי חברתי ועוד. ישנם מקרים בהם המארחים לא בטוחים כיצד להתארגן מבחינת המאכלים והקינוחים שיוגשו במהלך האירוח. בדיוק למקרים הללו – הכנו מדריך מיוחד בנושא.

בכדי לצלוח אירוח בבית, ישנם אלמנטים רבים שיש להתייחס אליהם. אמנם האוכל מהווה מרכיב חשוב באירוע, אך יחד עם זה, גם החוויה הכללית של האורחים חשובה. לפני הכל, תכננו את האירוע בהתאם לסיבה שלשמה הוא מתקיים, כלומר דעו מה עתיד להיות אופי האירוע, מהי כמות המוזמנים המשוערת והאם תזדקקו לספקים מתחומים שונים. אם האירוח מיועד עבור מפגש חברים או מפגש משפחתי קליל, הרי שאין מדובר באירוע לציון מועד משמעותי. במקרים אלו, המארחים יעדיפו שלא להשקיע בקישוט הבית באופן מלא אלא להתמקד בעיצוב השולחן ובאוכל שיוגש במהלך האירוח. היה ומדובר באירוע המציין מועד מסוים כמו יום הולדת, מסיבת רווקות, חנוכת בית, חגיגת אירוסין וכו', מוטב לקשט את הבית בהתאם ולהקנות לו אווירה ייחודית התואמת לאירוע שנחגג.

איך מעצבים את השולחן?

עיצוב השולחן מתחלק לשני חלקים, עיצוב בופה ועיצוב שולחן לישיבה. שכן, שני העיצובים הללו יהיו שונים האחד מהשני. בעיצוב שולחן בופה, ניתן לרכוש אלמנטים עיצוביים שונים כמו דגלונים ממותגים, צנצנות שקופות המכילות מאכלים צבעוניים, בלוני הליום ועוד. לעומת זאת, שולחן אוכל לישיבה יעוצב באופן קלאסי יותר. ניתן לרכוש פלייסמנטים, פמוטים ונרות, חבקי מפיות ופרחים התואמים זה לזה וליצור עיצוב מרהיב לשולחן האוכל.

אם מדובר באירוע עם היקף אורחים רחב, הקפידו לארגן את חלל הבית ביום שלפני האירוח, מאחר וזה יסייע לכם להפחית לחצים ולדעת שהאזור כבר מוכן ומאורגן לקראת בואם של בני המשפחה והחברים.

מה מגישים?

כאמור, אוכל הוא בין המרכיבים החשובים באירוח ביתי, לכן חשוב להתאים את המזון שיוגש לטעמם של האורחים. אם שולחן האוכל מיועד להיות בופה, כדאי לשלב מאכלים קלילים לצד קינוחים שונים. כריכונים, פלטת גבינות, מגוון ירקות צבעוניים, קישים אישיים, מאפים מלוחים, קנאפס במגוון טעמים ולחמים מסוגים שונים לצד מטבלים, בהחלט יהיו נהדרים בהגשה מסוג זה, זאת משום שסביר להניח שהאכילה תתבצע בעמידה מול הבופה. הגשות מסוג בופה רלוונטיות עבור כיבוד לחנוכת בית (במידה ולא עורכים סעודת הודיה), חגיגת יום הולדת או מסיבת רווקות.

בסעודה המתקיימת בישיבה ניתן להגיש את כל המאכלים שצוינו לעיל כמו גם פוקאצ'ות, אנטיפסטי ומגוון רחב של סלטים כדוגמת סלט ניס, סלט פסטה, סלט קינואה ומאכלים נוספים המוגשים לצלחות האישיות של האורחים. רצוי להזמין מגשי אירוח מבעוד מועד, כמו כן, אם החלטתם להיעזר בשירותיהם של ספקים נוספים, כמו השכרת מצננים (במידה והאירוח מתקיים בגינה), השכרת כיסאות וכו' – מוטב לוודא מולם את מכלול השירותים שהם מעניקים לכם ולוודא שהם אכן פנויים וזמינים עבורכם במועד האירוח – אל תחכו לרגע האחרון.

יחד עם זה, דאגו לכמות מספקת של שתייה קלה, לרבות מים מינרליים, כמו גם שתייה חריפה, אם אתם מעוניינים בכך.

קינוחים ושתייה חמה

עם תום הסעודה, כדאי להגיש לשולחן מגשים עם מגוון קינוחים ושתייה חמה. במקום להכין עשרות כוסות קפה במטבח הביתי, תוכלו לשכור מיחם גדול ולצדו ניתן להניח את כל המצרכים עבור הכנת קפה ותה, כך כל אורח יוכל להכין לעצמו את השתייה החמה המועדפת עליו. בגזרת הקינוחים כדאי להגיש מגש טארטלטים כמו גם מגש פוטיפורים, מאחר ומדובר בקינוחים המרהיבים ביופיים. נוסף אליהם, תוכלו להגיש פחזניות קטנות, מוסים המוגשים בכוסות אישיות ופירות איכותיים ומתוקים.

לארח חברים ובני משפחה בביתנו הפרטי, זו משימה מהנה וחוויה בלתי נשכחת. עם מאכלים איכותיים, שתייה מגוונת ושולחן מעוצב – אתם יכולים ליצור את חלל האירוח המושלם עבור האורחים שלכם. ניתן להעניק שי קטן עם תום האירוח, החל מעוגיות ביתיות ארוזות בצלופן ועד למגנט מעוצב למקרר. באמצעות תכנון מפורט ויסודי, תוכלו לצלוח את האירוח על הצד הטוב ביותר.