מסיבות הפתעה הן דרך נהדרת לחגוג לאהובים שלנו את יום הולדתם, אך ארגון המסיבה דורש לא מעט שלבים, לרבות בחירת המאכלים שיוגשו במהלך האירוע. אם אתם בדיוק מתכננים מסיבת הפתעה לאדם אהוב, וודאי תמצאו כמה טיפים שימושיים בכתבה הבאה:

התחשבו באופי האירוע

בין אם אתם מתכננים מסיבת קונספט ובין אם לא, כדאי להתחשב באופי המסיבה לפני שמחליטים אילו מאכלים יוגשו במהלכה. כלומר, אם מדובר במסיבה בה האורחים יושבים מסביב לשולחן, הרי מוטב שתזמינו מאכלים כמו אנטיפסטי, סלטים ייחודיים, קישים במגוון טעמים ועוד. במידה ומדובר במסיבה בה שולחן האוכל מתנהל כמו בופה (מה שבדרך כלל קורה), תוכלו להזמין מגשי אירוח הכוללים מאכלים כמו מאפים מלוחים, מקלות עלים, כריכוני בויקוס, כריכים עם מגוון מילויים ועוד.

חוגגים בבית? שמרו על אפקט ההפתעה!

מסיבת ההפתעה נערכת בביתו של חתן יום ההולדת? הסתרת קיומה של המסיבה עלולה להיות מאתגרת, זה בעיקר בגלל שבעל השמחה עלול להבחין בהכנות שנעשות לקראת האירוע, לחשוד בקיומו ואפילו לשבש את אפקט ההפתעה. אחת ההמלצות העיקריות לאירוח בבית, בייחוד כשזה נוגע לימי הולדת, וכמובן גם בכדי שחתן יום ההולדת לא יחשוד בדבר, היא רכישת מגשי אירוח שיגיעו עם תחילת האירוע. כך לא תצטרכו להכין את המאכלים בעצמכם ולטרוח במשך שעות ארוכות, חתן יום ההולדת לא יחשוד בנעשה, ואולי אפילו יתאפשר לכם לנוח לפני שכל האורחים יגיעו.

שולחן אוכל בריא

אמנם כיבוד ליום הולדת, ידוע בהיותו עשיר בחטיפים וממתקים עתירי סוכר ושומן, אך לאחרונה טרנד המסיבות הבריאות הפך לניכר במיוחד. אפשר להניח על השולחן כמות מועטה של חטיפים, אך עדיף למלא אותו במגוון מגשים המכילים מאכלים מזינים ובריאים, בין אם מדובר ביום הולדת לילדים ובין אם מדובר בחגיגה למבוגרים. למרות שנדמה שחטיפים נצרכים בכמות גדולה בימי הולדת, תתפלאו לגלות שגם אם תניחו על שולחן האוכל כריכונים בריאים במילוי גבינות\סביח\טונה ופלטת ירקות טריים – כל האורחים יאכלו, ייהנו וישבעו באותה המידה.

העניקו לאירוע טאצ' יוקרתי

אירועים יוקרתיים לא חייבים להיות בהיקף גדול, מספיק שתוסיפו לשולחן מנות ייחודיות כמו סביצ'ה וסשימי, דגים כבושים, פלטת גבינות ממחלבות בוטיק, מגש קנאפס וכו', על מנת להעלות את הרמה של מסיבת ההפתעה.

התחשבו בכל האורחים

אחת הבעיות הנפוצות בימי הולדת ומסיבות הפתעה, היא שישנם ילדים ומבוגרים שרגישים למאכלים שונים כמו גלוטן, חלב, שומשום, בוטנים וכו'. בדרך כלל האורחים הללו לא מצליחים למצוא בשולחן האוכל מאכלים שמתאימים להם, מה שעלול ליצור ריחוק או תחושה לא נעימה בחגיגה. מה עושים? ובכן, הזמינו מראש מגשי אירוח שמתאימים גם לאורחים אלרגיים וגם לאורחים שנמנעים מאכילת מוצרי בשר וחלב, כמו למשל מגש ירקות טריים, מגש פירות העונה, סלט קינואה וחיטה, מיני בסטה של זיתים וכבושים ועוד.

אל תוותרו על קינוחים

אז נכון, אתם וודאי מתכננים לאפות עוגת יום הולדת מיוחדת ולחלק פרוסות אישיות לכל האורחים, אבל עם זאת, אל תוותרו על קינוחים נוספים. העניקו לאורחי החגיגה מגוון רחב של מתוקים כמו פחזניות, מוסים בכוסות אישיות, טארלטים ייחודיים, עוגות שמרים, פטיפורים, מוזלי ועוד.

ארגון מסיבת הפתעה לא חייב להיות כרוך בעמידה ממושכת במטבח וחיפוש מתכונים, משום שתוכלו להזמין מגשי אירוח בהתאם לבקשתכם. נסו להתחשב בכל האורחים ולהגיש במסיבה מאכלים שמתאימים לכולם, לרבות רגישים לגלוטן וטבעוניים. מלבד זאת, כדאי לדאוג למגוון רחב של קינוחים. בזכות כל אלו, תוכלו לצלוח את מסיבת ההפתעה, ולהעניק לאורחים חוויה קולינרית איכותית. מזל טוב!