אחד האירועים המרגשים ביותר בקרב ילדים, הוא יום ההולדת שלהם. הם מצפים ליום הזה במהלך כל השנה ומחכים בכדי לחגוג עם חבריהם. תכנון יום הולדת מוצלח מצריך השקעה רבה, ואילו הכיבוד והאוכל, מהווים חלק נכבד בתהליך ארגון המסיבה.

שולחן חטיפים

הכיבוד המובן מאליו במסיבות יום הולדת הוא שולחן החטיפים המגוון, בו ניצבות שלל צלחות חד פעמיות מלאות בחטיפים אהובים ומלוחים. רצוי לבחור יחד עם הילדים את החטיפים שיקשטו את שולחן הכיבוד, זאת משום שהם יודעים כיצד לבחור את החטיפים האידאליים עבור חבריהם. בשנים האחרונות, מגמת מסיבות יום ההולדת היוקרתיות תופסת תאוצה, בהן ניתן לראות שולחנות מעוצבים בעיצובים ייחודיים ומכילים שלל מתוקים בצורות וצבעים שונים. ובכן, אם תרצו להעניק לשולחן החטיפים מראה מעוצב, תוכלו לסדר אזור בשולחן, בו תציבו צנצנת גדולה ובתוכה שלל סוכריות גומי במגוון גדלים. כך שלא רק מדובר בדברי מתיקה טעימים, אלא גם באלמנט עיצובי התורם לנראות שולחן החטיפים.

מאכלים מזינים

חטיפים אינם נחלת הכלל של מסיבות וחגיגות יום הולדת. עם הזמן, המודעות לאורח חיים בריא חלחלה בקרב רבים, כך שגם בימי הולדת ניתן לראות על שולחנות האוכל, מאכלים מזינים ובריאים כמו מגשי ירקות, כריכונים ייחודיים ועוד. בכדי להימנע מבילוי ארוך במטבח בטרם החגיגה, רצוי להזמין מגשי אירוח בהתאמה אישית. כך מבין המבחר הקיים, תוכלו לבחור אילו מאכלים יוגשו בחגיגת יום ההולדת של הילד, שכן, כל המגשים יגיעו עד אליכם. ניתן להגיש את מגשי האירוח לילדים בתום ההפעלה, זאת בכדי למנוע טיילת במהלך הפעילות המועברת לילדים במסיבה.

התחשבו באלרגניים

בעת הרכבת תפריט יום ההולדת, רצוי להתחשב בילדים אלרגניים. בררו מראש אם בין המוזמנים קיימים ילדים הרגישים לגלוטן, חלב, בוטנים, שומשום ואלרגניים אחרים. מגש ירקות טריים יכול להתאים לכל סוגי האלרגניים כמו גם מגש אנטיפסטי. מעבר לזה, השתדלו לרכוש חטיפים ללא גלוטן ולהעניק לאלרגניים חלופה איכותית למאכלים מזינים וטעימים.

יש מבוגרים בקהל?

בחלק מחגיגות ימי ההולדת מגיעים גם הורי הילדים, כמו כן, ישנם אף מבוגרים המוזמנים לאירוע, לכן מוטב בלדאוג למאכלים גם עבורם. מגש המכיל מגוון רחב של גבינות, קערות עם זיתים או ירקות כבושים, מאפים איכותיים ומגש מיני קישים הן לחלוטין מאכלים נהדרים עבור המבוגרים המוזמנים לחגיגה. אפשרו לאורחיכם לחוות חוויה קולינרית חיובית ביום ההולדת והגישו להם מגוון ייחודי של מאכלים איכותיים.

ומה לגבי השתייה?

רצוי להציב על שולחן הכיבוד או בסמוך אליו, מתקן לשתיית מים, בכדי לעודד את הילדים לשתות במהלך החגיגה. כמו כן, רכשו בקבוקי שתייה מתוקה, והעדיפו את אלה המכילים כמות קטנה יותר של סוכר ביחס לאחרים.

קינוח

סביר להניח שהכנתם עוגת יום הולדת מושקעת לילד יום ההולדת, אך יחד עם זה כדאי להעניק לאורחים חלופה נוספת לקינוח כדוגמת מגש פטיפורים, מוסים בכוסות אישיות ולאלרגניים ניתן להגיש מגש עם פירות איכותיים ומתוקים.

תכנון ימי הולדת, מצריך התארגנות מראש והשקעה בהפקת האירוע. כיום, מסיבות אינטימיות אינן נחלתם של רוב הילדים, כך שרוב המסיבות מאופיינות בקונספטים ייחודיים, הפעלה (כדוגמת ליצן, קוסם או הצגה) וכמובן גם אוכל איכותי וטעים. בכדי לצלוח את חגיגת יום ההולדת, תכננו מראש את החגיגה, לרבות המאכלים והחטיפים שיוגשו באירוע והיערכו בהתאם. מזל טוב!