ישיבות מנהלים, כנס חברה, השקת מוצר, הדרכה לקידום מכירות, יום עיון או כל אירוע עסקי אחר דורש תכנון וארגון בכדי שיקצור הצלחה ומחמאות מאורחי האירוע. על מנת לארגן אירוע עסקי ברמה גבוהה ולהקנות לחברה מוניטין חיובי בקרב העובדים והלקוחות, יש לתכנן את האירוע בתשומת לב נרחבת ולהקדיש מחשבה לפרטים הקטנים. אין זה מפליא שאחד האלמנטים החשובים באירוע הוא הקייטרינג והאוכל שיוגש למשתתפים במהלך האירוע, שכן, האורחים ישהו במקום מספר שעות רצופות.

איזה מאכלים מומלץ לשלב באירוע עסקי?

ברוב האירועים העסקיים תפריט הקייטרינג הינו תפריט חלבי, משום שמדובר במאכלים קלילים יותר לעיכול. כמו כן, מוטב לבחור במזונות שניתנים לאכילה בעמידה או במהלך הרצאה. בכדי להעניק לאורחי האירוע חוויה קולינרית מושקעת תוך הקפדה על יחס אישי בבחירת המאכלים שיוגשו, חשוב לדאוג למבחר מגוון של מאכלים על מנת שכל אורח יוכל ליהנות ממאכלים לטעמו ומותאמים עבורו. משמע, יש להתחשב במגבלות תזונה שונות ולהזמין מבחר מאכלים, מהם ייהנו גם טבעוניים, רגישים לגלוטן או בעלי רגישות ללקטוז. לפיכך מומלץ לכלול בתפריט האירוע מגש ירקות טריים, מגש אנטיפסטי ומיני בסטה של זיתים וכבושים שכן אלה יכולים להתאים לכל המוזכרים לעיל. מלבד זאת, מוטב להקצות אזור בשולחן האוכל, בו תוכלו להניח מגשי קנאפס ומגשי כריכונים במילויים שונים כמו טונה, סלמון, גבינות וכו'. הכריכונים הם דרך נהדרת לנשנוש מהיר, כך גם מי שלא הספיק לאכול בזמן ההפסקה יוכל לקחת עמו את האוכל לתוך אולם ההרצאות. מאכלים נוספים שניתן לשלב במהלך האירוע הם קישים קטנים, מאפים מלוחים ומתוקים, פלטת גבינות, סביצ'ה ואחרים. מבחר רחב של מזונות ומגשי אירוח, יאפשרו למשתתפי האירוע ליהנות ממגוון מאכלים, כמו כן, הידיעה שהמארגנים התחשבו בכולם, תמיד משרתת את העסק לטובה.

לא לשכוח את המתוקים

מעבר למאכלים המלוחים שיוגשו באירוע, יש לתת דגש גם למתוקים וקינוחים. הימנעו מהגשת עוגה מפוארת, כי מעבר לכך שהיא עלולה ליצור לכלוך במתחם, הלוגיסטיקה של פריסת העוגה וההגשה לצלחות, לא תעשה עמכם חסד באירוע. לכן, מוטב להגיש קינוחים כדוגמת מגש פטיפורים, טארטלטים, פחזניות קטנות וכוסות אישיות במילוי מוס מתוק. המשותף לכולם הוא שמדובר בקינוחים אישיים שאכילתם נוחה וגוררת פחות בלאגן ולכלוך.

לאיזה דברים נוספים חשוב לדאוג?

ראשית, בעת תכנון האירוע, יש להתחשב בגודל המקום בו הוא יתקיים וזאת על מנת לדאוג לכמות מספקת של אזורי אכילה, כך שלא תיווצר צפיפות במהלך ההפסקות. התכנון הלוגיסטי של האירוע חשוב לא פחות מהכיבוד, כך שמוטב שתערכו רשימה מסודרת הכוללת את ההגברה, התאורה, סידורי החניה ויתר הציוד שתצטרכו עבור תפעול האירוע. אם מדובר באירוע רחב היקף, תוכלו להזמין את שירותיו של מעצב גרפי שיעניק לכם מיתוג ייחודי.

בתכנון אירוע עסקי יש לתת תשומת לב רבה לפרטים הקטנים על מנת להניע להצלחתו. בין אם מטרת האירוע היא לגייס תורמים, לגבש בין העובדים או להשיק מוצר חדש, המשותף לכולם הוא הרצון לגרום למשתתפים להיות שבעי רצון, ליהנות באירוע העסקי שתכננתם ולגרום לו להיות בלתי נשכח.